Extrakty Inca Botanica

Máte zájem o rychlé vyřízení své objednávky extraktu z léčivých bylin? 
Máme vše pěkně na jednom místě a ihned po ruce - eshop podle Gusta obchod
osobní servis Praha
rozvoz po Praze
doručení celá ČR až domů
výdejní místa 
poradenství.
 
FytoterapieProdukty_1920x1080_montaz2.pn
Jaký máme sortiment tinktur - extraktů?
Prodej bylinek a bylinných extraktů 

Seznamte se s Andskými bylinami. Jsou to velmi skutečně učinné prostředky dovezené z čistého amazonského pralesa

Zdraví a síla bylin z Amazonie. Na naší prodejně nabízíme  zcela ojedinělý koncept k .....zdravotních obtíží obrovského spektra pacientů.  Jedná se o bylinné prostředky z oblasti tropických deštných pralesů, k nimž neodmyslitelně patří i tisícileté zkušenosti amazonských a andských šamanů. Díky více než dvacetiletému terénnímu výzkumu původních bylinných receptur biologa Petra Chobota máme k dispozici řadu originálních výrobků, které nejen že příznivě upravují konkrétní zdravotní problémy, ale celkově podporují organismus, detoxikují, pomáhají upravit váhu nebo např. psychickou vyrovnanost.

Bylinné produkty ve formě extraktů jsou sestaveny z amazonských bylin, doplněných v optimálním poměru bylinami evropskými. Peruánské byliny obsahují velké množství alkaloidů, vitamínů, minerálů a jiných důležitých látek, které pomáhají při zotavování a regeneraci těla. Mají výjimečnou sílu. Mícháním bylin evropského a jihoamerického původu se byliny navzájem doplňují a pozdvihují účinky. Sběr bylin pro nás zajišťují místní indiáni v harmonii s přírodou. Klade se důraz na čerstvost a čistotu vzácných bylin, stejně tak na proces zpracování, který je zcela původní, ekologický a neprůmyslový.

Všechny další informace o produktech si můžete přečíst a prohlédnout na eshopu zde:

 

Čisté přírodní extrakty - přírodní výtažky z bylin a dalších rostlin. Doplňky výživy a stravy pozitivně působící na zdraví. Naše produkty jsou čisté, organické, mají antioxidativní účinky, mají pozitivní vliv na zrak, na vlasy, na kůži, na trávení. To nejlepší z tropických deštných pralesů - čisté přírodní produkty z největší lékárny světa, kde jen z čistého a dobrého se rodí čisté a dobré

Přírodní bylinky člověk využívá již po tisíce let. Sušené si vždy vařil na ohni. Nejstarší záznamy o používání bylin pocházejí ze starověkého Sumeru z období kolem 3000 let př. n. l. Staří Sumerové míchali byliny a minerály s tekutinami a rozpouštědly, například vínem, pivem, medem nebo rostlinnými oleji. Nejčastěji naši předci byliny sušili a používali je v čajových směsích či je zpracovávali do mastí. Byliny se dají použít v čerstvém stavu, například do salátů, lze z nich vyrábět sirupy, oleje, odvary, kapsle či vína. Současné moderní a další možné, velice silně účinné využití bylin je ve formě tinktur, které uchovají veškeré účinné látky bylin a jsou snadno aplikovatelné.

 

Bylinné tinktury zde nabízíme z mnoha andských a amazonských bylin, které pro nás mají prapodivné názvy

A díky čemu jsou tinktury tak účinné? Jde o to, že klasické směsi suchých bylin po určité době přeci jenom ztrácejí alespoň z části svou účinnost. V podobě kapek v sobě uchovají účinné látky v podstatě v nezměněné podobě nejméně 2 roky. Je to obrovská výhoda pro uživatele tinktur, neboť mu nyní stačí jedna malá lahvička, v níž bude mít namíchány účinné látky z různých andských a amazonských rostlin v odpovídajícím poměru. Stačí nakapat pár kapek takovéto tinktury do vody nebo jiného nápoje a ten vypít. Navíc se tím šetří přírodní zdroje, protože když skladují sáčky se sušenými bylinami či kůrou pralesních stromů, nutně dochází k tomu, že musíte také vyhodit to, co se včas neprodá. Přitom mnohé pralesní stromy i andské byliny, které naše směsi obsahují a které překvapují svými mocnými léčivými účinky, jsou v Peru již velmi vzácné.

Jakým způsobem Innca Botanica sestavuje svoje bylinné směsi a nově i složení svých tinktur?

Celý projekt vychází samozřejmě především ze znalosti fytomedicíny a fytochemie, ale Petr Chobot zde používá také jako nástroj své intuitivní

šamanské vnímání. Pokud v rozšířeném stavu vědomí získal pro sestavu nějaké nové bylinné směsi či tinktury, důkladně ji pak prověřuji skrze čistě racionální zdroje. Zkoumá také fytochemické složení všech použitých rostlin, kompatibilitu jejich chemických složek i jejich fytomedicínské působení na lidský organismus. A v tomto směru vždy také požádá o pomoc své kolegy s biochemickými a dalšími znalostmi a velkou praxí.

Konečně i veškeré informace o složení směsí a tinktur, které získal pan Petr Chobot mimosmyslovou cestou, prověřil i u dalších jasnovidných lidi. Usiluje o to, aby konečný výsledek byl doopravdy dokonalý. Nikdy se nespoléhám pouze na sebe. 

Jak probíhá takové mimosmyslové hledání informací o léčivých rostlinách?

Podle něj dochází jednoduše k vědomému napojení na rozsáhlé informační pole, které patrně prostupuje celou touto planetou i veškerými živými organismy na ní. Od dětství disponuje určitou formou mimosmyslového vnímání a měl to štěstí, že ve svém mládí mohl podstoupit v Jižní Americe indiánský šamanský výcvik. Během tohoto výcviku se mu aspoň do určité míry podařilo dostat zprvu živelné napojování se na nehmotné informační zdroje pod kontrolu. Ono na mimosmyslovém vnímání toho není až tak moc zvláštního – všechny nás propojuje určitý druh informace a energie. Příslušníci domorodých kmenů, kteří žijí tzv. přírodním způsobem života, si toto propojení ještě stále uvědomují. Pro moderního, domestikovaného člověka je to poměrně těžké uchopit. Zvířata dokážou intuitivně velice dobře najít rostliny, které je vyléčí z konkrétní choroby. Pozoroval jednou v džungli jaguáry, jak naprosto neomylně dokázali vyhledat i na velkou vzdálenost určitý strom, jehož kůru kousali, aby se zbavili třeba parazitů. A ten konkrétní strom je zbavoval přesně toho druhu parazita, kterého se potřebovali zbavit.

Konzultuje Inca Botanica výrobu směsí také s indiánskými šamany?

Ano, jsou to vynikající rádci, ale také sám používám indiánské techniky, které umožňují člověku vstoupit do stavu, kdy tyto rostliny dokáže nalézt. Byl bych velice rád, kdyby se v současných lidech opět probudila schopnost navázat vědomý kontakt s informačními poli přírody. Z těchto polí lze doslova vytáhnout veškerou potřebnou informaci. Například potřebujete zjistit, jaká rostlina obsahuje látky schopné vyléčit boreliózu. Tak se ponoříte do hlubokého transu a začnete načítat potřebné informace. Je známo, že takto vyhledával účinné léky pro své pacienty např. Edgar Cayce  nejznámější jasnovidec Ameriky a všech dob. Doopravdy to ale umí každý – jen je nutné to intenzivně trénovat. Všechno je to o ostrém zaměření pozornosti ve stavu velmi hlubokého transu. Také hypnotizovaný člověk obvykle v nejhlubším stádiu hypnózy je někdy schopen, je-li mu zadaná taková hypnotická sugesce, najít pro sebe či pro někoho jiného čistě intuitivní či chcete-li mimosmyslovou cestou účinný lék. Jihoameričtí šamani vypracovali speciální metody, které umožňují tomu, kdo je zvládne, vstoupit do kolektivních informačních polí a najít v nich vše, co potřebuje.

Na co jsou tinktury zaměřeny? Jsou zejména zaměřené na zbavení se parazitů a na detoxikaci, což jsou ve fytomedicíně dvě nejdůležitější témata. Pokud se člověk zbaví toxinu a parazitů, může začít žít doslova zcela nový život. Pak jsou také tinktury silně posilující nervový systém a zvyšující jeho výkonnost. To je pro člověka v současné době také za nesmírně důležité.

Další tinktura vybena ze žlutého stromu dokáže vyléčit i cukrovku – tedy rozhodně tu druhého typu. Pak budou k dispozici tinktury i na prohloubení meditačního stavu a relaxace, na vyvolání tzv. bdělého snu a schopnosti astrálně cestovat a jiné.  Dále se již prodávají tinktury na posílení oběhového systému, jater, ledvin, zraku, na odstranění zánětů a značné posílení libida a potence. Za velmi důležité se považují tinktury na odstraňování menstruačních a premenstruačních bolestí a vůbec problémů spojených s hormonálním systémem, a to jak u žen, tak u mužů. Dále tinktury, které velmi výrazně mohou snížit problémy spojené s přechodem u žen i s takzvanou andropauzou u mužů.

Je tu například Hercampuri je horská bylinka drobného dikotonicky větveného stonku vytvářejícího trsy.  Bylina je tradičně užívána od dob Inků pro ulevení při bolestech žaludku, pro obnovu jaterních funkcí, snížení horečky způsobené malárií, pro celkovou očistu krve, stimulaci žlučníkových funkcí, sekrece žluči a jako prostředek pro redukci nadváhy. V současné jihoamerické herbální medicíně se užívá především k moderaci jaterních potíží, ke snížení cholesterolu, k moderaci obezity, jako antidiabetika, k celkovému pročištění krve a proti infekcím. Své neoddiskutovatelné místo našla také v očistných kúrách v kombinaci s jinými bylinkami. Achiote, zvané taktéž anato, je hojně plodící keřík nebo stromek dosahující výšky 5–10 metrů. Ostny má porostlé červeno- oranžovými srdčitými váčky na konci větví ukrývajícími přibližně 50 semen. Stromy jsou těmito jasně zbarvenými váčky doslova obsypány a jeden malý strom achiote dokáže vyprodukovat až 270 kg semene. Každé semeno je pokryto červenavým semenným míškem, který je zdrojem žluto-oranžového barviva. Používá se při problémech s prostatou, při vnitřních zánětech, arteriální hypertenzi, vysokém cholesterolu, zánětu močového měchýře, obezitě, nedostatečné funkci ledvin a ke zlepšení vylučování kyseliny močové.

Dále Maca - celoroční rostlina z čeledi brukvovitých pěstovaná vysoko v Andách ve výškách 3500–4.500 m n. m. Je to jedna z rostlin nejlépe přizpůsobená chladnému klimatu. Díky nízkému vzrůstu a chomáčovitému vzhledu je snadno přehlédnutelná na farmářských polích. Užívanou částí je kořenová bulva hruškovitého tvaru, do průměru 8 cm, bledě bíložlutého až tmavočerveného zabarvení. Domorodí indiáni macu pravidelně využívali již před příchodem Inků pro její nutriční a léčivé účinky. Maca je hlavní součástí zdejší stravy pro svoji vysokou výživovou hodnotu. Je bohatá na cukry, proteiny, škroby a esenciální minerály, speciálně jód a železo. Maca byla po mnoho století užívána ke zvýšení plodnosti u lidí i zvířat. V peruánské bylinné medicíně je maca používána také

jako imunostimulant, při anémii, tuberkulóze, menstruačních nepravidelnostech, symptomech menopauzy, rakovině žaludku, neplodnosti a ostatních reprodukčních či sexuálních poruchách, též pro zlepšení paměti.

Muňa-Muňa je keřík dorůstající výšky až 80 cm, roste volně po celém jihu peruánských And, nejčastější výskyt na sušších kamenitých stráních. Indiánskými kmeny náhorních plošin peruánských And (Puno, Cuzco, Apurimac) je užívána především k celkové očistě organismu a při léčbách infekcí dutin a dýchacích cest (aromatické silice uvolňují dutiny a hladké svalstvo dýchacích cest) a proti kašli, dále k léčbám infekcí močových cest, nádorů; při bolestech žaludku, břicha a při zažívacích obtížích (zácpa, koliky, nadýmání), proti parazitům – popíjí se po jídle. A další mnohé. Všechny tyto byliny se používají v kombinaci se silnými bylinami, které rostou u nás –např. pýr, kaštan, kopřiva, bříza, dobromysl, hluchavka, řepík, hloh, červený jetel, podběl, řebříček, proskurník, kotvičník a další. A velmi důležité je tyto byliny mezi sebou správně kombinovat. 

Máme vše pěkně na jednom místě a ihned po ruce - eshop podle Gusta obchod
osobní servis Praha
rozvoz po Praze
poradenství 
doručení celá ČR až domů
doručení na výdejní místa
U každého produktu z naší aktuální nabídky najdete uvedené léčivé účinky
použití podle produktových setů
léčebné kúry sestavené na širokou škálu zdravotních potíží - nemocí
speciálně sestavené protokoly
každý námi nabízený produkt obsahuje 
popis produktu
složení
výrobce
země původu
všeobecné pokyny 
dávkování produktů
léčivé účinky
délku kúry
Máte zájem o rychlé vyřízení své objednávky? 
Prodej bylinek a vše z projektu Inca Botanica přímo zde
Byliny člověk využívá již po tisíce let. Nejstarší záznamy o používání bylin pocházejí ze starověkého Sumeru z období kolem 3000 let př. n. l. Staří Sumerové míchali byliny a minerály s tekutinami a rozpouštědly, například vínem, pivem, medem nebo rostlinnými oleji.
 
Nejčastěji naši předci byliny sušili a používali je v čajových
směsích či je zpracovávali do mastí. Byliny se dají použít v čerstvém stavu, například do salátů, lze z nich vyrábět sirupy, oleje, odvary, kapsle či vína. Další možné a velice účinné využití bylin je ve formě tinktur, které uchovají veškeré účinné látky bylin a jsou snadno aplikovatelné.
Bylinné tinktury nám více přiblíží biolog a psycholog Petr
Chobot, který nás také seznámí s některými andskými a amazonskými bylinami.
 
Petře, díky čemu jsou tinktury tak účinné?
 
Jde o to, že klasické směsi suchých bylin po určité době
přeci jenom ztrácejí alespoň z části svou účinnost. Pracoval jsem v posledních několika letech na vytvoření velmi silných rostlinných tinktur, jelikož v tomto zpracování vydrží účinné složky rostlin daleko déle. Nejsem příznivcem nakládání léčivých rostlin do lihu – což se v Peru běžně dělá, hledal jsem nějaké jiné řešení a výsledek se nakonec dostavil – naše tinktury budou obsahovat 0,05 procenta alkoholu, a přesto v sobě uchovají účinné látky v podstatě v nezměněné podobě nejméně 2 roky. Je to obrovská výhoda pro uživatele tinktur, neboť mu do budoucna bude stačit malá lahvička, v níž bude mít
namíchány účinné látky z různých andských a amazonských rostlin v odpovídajícím poměru. Stačí nakapat pár kapek takovéto tinktury do vody nebo jiného nápoje a ten vypít. Navíc se tím šetří přírodní zdroje, protože když skladujete a dovážíte sáčky se sušenými bylinami či kůrou pralesních stromů, nutně dochází k tomu, že musíte také vyhodit to, co se neprodá. Přitom mnohé pralesní stromy i andské byliny, které naše směsi obsahují a které překvapují svými mocnými léčivými účinky,
jsou v Peru již vzácné.
 
Jakým způsobem sestavuješ svoje bylinné směsi a nově i složení svých tinktur?
Vycházím samozřejmě především ze znalosti fytomedicíny
a fytochemie, ale používám také jako nástroj intuitivní
šamanské vnímání. Pokud v rozšířeném stavu vědomí získám sestavu nějaké nové bylinné směsi či tinktury, důkladně ji pak prověřuji skrze čistě racionální zdroje. Tedy zkoumám fytochemické složení všech použitých rostlin, kompatibilitu jejich chemických složek i jejich fytomedicínské působení na lidský organismus. A v tomto směru vždy také požádám o pomoc své kolegy s biochemickými a dalšími znalostmi a velkou praxí.
Konečně i veškeré informace o složení směsí a tinktur, které získám mimosmyslovou cestou, prověřuji u dalších jasnovidných lidi. Usiluji o to, aby konečný výsledek byl doopravdy dokonalý. Nikdy se nespoléhám pouze na sebe. 
Jak probíhá takové mimosmyslové hledání informací o léčivých rostlinách?
Podle mne dochází jednoduše k vědomému napojení na
rozsáhlé informační pole, které patrně prostupuje celou touto planetou i veškerými živými organismy na ní. Od dětství disponuji určitou formou mimosmyslového vnímání a měl jsem to štěstí, že jsem ve svém mládí mohl podstoupit v Jižní Americe indiánský šamanský výcvik. Během tohoto výcviku se mi aspoň do určité míry podařilo dostat zprvu živelné napojování se na nehmotné informační zdroje pod kontrolu. Ono na mimosmyslovém vnímání toho není až tak moc zvláštního – všechny nás propojuje určitý druh informace a energie. Příslušníci domorodých kmenů, kteří žijí tzv. přírodním
způsobem života, si toto propojení ještě stále uvědomují.
Ale pro moderního, domestikovaného člověka je to
poměrně těžké. Zvířata dokážou intuitivně velice dobře najít rostliny, které je vyléčí z konkrétní choroby. Pozoroval jsem v džungli jaguáry, jak naprosto neomylně dokázali vyhledat i na velkou vzdálenost určitý strom, jehož kůru kousali, aby se zbavili třeba parazitů. A ten konkrétní strom je zbavoval přesně toho druhu parazita, kterého se potřebovali zbavit.
 
Radíš se při volbě léčivých rostlin do svých směsí také s indiánskými šamany?
Ano, mám své stálé vynikající rádce, ale také sám používám indiánské techniky, které umožňují člověku vstoupit do stavu, kdy tyto rostliny dokáže nalézt. Byl bych velice rád, kdyby se v současných lidech opět probudila schopnost navázat vědomý kontakt s informačními poli přírody. Z těchto polí lze doslova vytáhnout veškerou potřebnou informaci. Například potřebujete zjistit, jaká rostlina obsahuje látky schopné vyléčit boreliózu. Tak se ponoříte do hlubokého transu a začnete načítat potřebné informace. Je známo, že takto vyhledával účinné
léky pro své pacienty např. Edgar Cayce. Doopravdy to ale
umí každý – jen je nutné to intenzivně trénovat. Všechno je to o ostrém zaměření pozornosti ve stavu velmi hlubokého transu. Také hypnotizovaný člověk obvykle v nejhlubším stádiu hypnózy je někdy schopen, je-li mu zadaná taková hypnotická sugesce, najít pro sebe či pro někoho jiného čistě intuitivní či chcete-li mimosmyslovou cestou účinný lék. Jihoameričtí šamani vypracovali speciální metody, které umožňují tomu, kdo je zvládne, vstoupit do kolektivních informačních polí a najít v nich vše, co potřebuje.
 
Na co budou tvé tinktury zaměřeny?
Budou zaměřené na zbavení se parazitů a na detoxikaci,
což jsou pro mne v podstatě ve fytomedicíně dvě nejdůležitější témata. Pokud se člověk zbaví toxinu a parazitů, může začít žít doslova zcela nový život. Pak také nabídnu veřejnosti tinktury silně posilující nervový systém a zvyšující jeho výkonnost. To považuji pro člověka v současné době také za nesmírně důležité.
Další tinktura bude vyrobena ze „žlutého stromu“, který
i ve formě sušené kůry dle indiánských šamanů dokáže vyléčit i cukrovku – tedy rozhodně tu druhého typu. Pak budou k dispozici tinktury i na prohloubení meditačního stavu a relaxace, na vyvolání tzv. bdělého snu a schopnosti astrálně cestovat a jiné. Mám připravené tinktury na posílení oběhového systému, jater, ledvin, zraku, na odstranění zánětů a značné posílení libida a potence. Pak považuji za důležité tinktury na odstraňování menstruačních a premenstruačních bolestí a vůbec
problémů spojených s hormonálním systémem, a to jak u
žen, tak u mužů. Mám tinktury, které velmi výrazně mohou
snížit problémy spojené s přechodem u žen i s takzvanou andropauzou u mužů.
 
Petře, můžeš nám přiblížit některé byliny, se kterými pracuješ?
Rád, tak například Hercampuri je horská bylinka drobného
dikotonicky větveného stonku vytvářejícího trsy. Má drobné
tmavě modré až nafialovělé květy, oboupohlavní, s pěti okvětními lístky. Tmavozelený kalich je složený z pěti kališních lístků, kalich je delší než vlastní lístky. Vyskytuje se ve výškách 3500–4000 m n. m. v andském regionu v oblastech s chladným klimatem. Bylina je tradičně užívána od dob Inků pro ulevení při bolestech žaludku, pro obnovu jaterních funkcí, snížení horečky způsobené malárií, pro celkovou očistu krve, stimulaci žlučníkových funkcí, sekrece žluči a jako prostředek pro redukci nadváhy. V současné jihoamerické herbální medicíně se užívá především k moderaci jaterních potíží, ke snížení cholesterolu, k moderaci obezity, jako antidiabetika,
k celkovému pročištění krve a proti infekcím. Své neoddiskutovatelné místo našla také v očistných kúrách v kombinaci s jinými bylinkami. Achiote, zvané taktéž anato, je hojně plodící keřík nebo stromek dosahující výšky 5–10 metrů. Ostny má porostlé červeno- oranžovými srdčitými váčky na konci větví ukrývajícími přibližně 50 semen. Stromy jsou těmito jasně zbarvenými váčky doslova obsypány a jeden malý strom achiote dokáže
vyprodukovat až 270 kg semene. Každé semeno je pokryto červenavým semenným míškem, který je zdrojem žluto-oranžového barviva. Používá se při problémech s prostatou, při vnitřních zánětech, arteriální hypertenzi, vysokém cholesterolu, zánětu močového měchýře, obezitě, nedostatečné funkci ledvin a ke zlepšení vylučování kyseliny močové.
Maca je celoroční rostlina z čeledi brukvovitých pěstovaná
vysoko v Andách ve výškách 3500–4.500 m n. m. Je to jedna z rostlin nejlépe přizpůsobená chladnému klimatu. Díky nízkému vzrůstu a chomáčovitému vzhledu je snadno přehlédnutelná na farmářských polích. Užívanou částí je kořenová bulva hruškovitého tvaru, do průměru 8 cm, bledě bíložlutého až tmavočerveného zabarvení. Domorodí indiáni macu pravidelně využívali již před příchodem Inků pro její nutriční a léčivé účinky. Maca je hlavní součástí zdejší stravy pro svoji vysokou výživovou hodnotu. Je bohatá na cukry, proteiny, škroby a esenciální minerály, speciálně jód a železo. Maca byla po mnoho století užívána ke zvýšení plodnosti u lidí i zvířat. V peruánské bylinné medicíně je maca používána také
jako imunostimulant, při anémii, tuberkulóze, menstruačních nepravidelnostech, symptomech menopauzy, rakovině žaludku, neplodnosti a ostatních reprodukčních či sexuálních poruchách, též pro zlepšení paměti.
Muňa-Muňa je keřík dorůstající výšky až 80 cm, větvení
hroznovité, listy lichozpeřené, malé, bílé pětičetné okvětní
lístky, listy jsou velmi aromatické. Keře rostou volně po celém jihu peruánských And, nejčastější výskyt na sušších kamenitých stráních. Indiánskými kmeny náhorních plošin peruánských And (Puno, Cuzco, Apurimac) je užívána především k celkové očistě organismu a při léčbách infekcí dutin a dýchacích cest (aromatické silice uvolňují dutiny a hladké svalstvo dýchacích cest) a proti kašli, dále k léčbám infekcí močových cest, nádorů; při bolestech žaludku, břicha a při zažívacích obtížích (zácpa, koliky, nadýmání), proti parazitům – popíjí se po jídle. A další mnohé. Používám tyto byliny v kombinaci se silnými bylinami, které rostou u nás –např. pýr, kaštan, kopřiva, bříza, dobromysl, hluchavka, řepík, hloh, červený jetel, podběl, řebříček, proskurník, kotvičník a další. Důležité je byliny 
správně kombinovat.

Kontaktujte nás